Zdjęcia z wesela czyli na co zwrócić uwagę wybierając fotografa ślubnego

Album weselny, zdjęcia ze ślubu, to w opinii większości najlepsze i najbardziej trwałe pamiątki ze ślubu i wesela. Co zrobić aby były wyjątkowe i aby po móc latach oglądać je z zachwytem.

Najważniejsze to wybrać dobrego i sprawdzonego fotografa. Tutaj nie mowy o eksperymentach i próbowaniu kogoś do kogo nie mamy zaufania. Tutaj nie ma mowy o nawiązaniu współpracy z fotografem który nie legitymuje się dobrymi rekomendacjami.

Gdzie szukać dobrego fotografa ślubnego?

  • Poprzez polecenia od znajomych – to najlepsza metoda, zaufany znajomy lub przyjaciel opowie szczerze o wadach i zaletach danej firmy specjalizującej się w fotografii weselnej
  • W internecie– lokalne portale ślubne, ogłoszeniowe oraz fora ślubno-weselne – to kopalnia wiedzy i opinii, odrzucając najbardziej skrajne zarówno pozytywne jak i negatywne możemy w pełni wyrobić sobie zdanie o danym fotografii i jego usługach
  • Poprzez informacje, ulotki i wizytówki w lokalnych salonach mody ślubnej
  • U konsultanta ślubnego – taka usługa może jednak się wiązać z pewnymi kosztami
  • Na targach ślubnych – takie targi organizowane są co kilka miesięcy we wszystkich większych miastach
  • Książka telefoniczna i wyszukiwarka Google oraz branżowe wyszukiwarki

 

Jak dokonać wstępnego wyboru fotografa na nasz ślub?

Źródła informacji na temat usług fotografii ślubnej to jedno, ale podjęcie decyzji i wytypowanie jednej, najlepszej firmy to już coś zupełnie innego. Nie ma miejsca na błąd, cena tez nie pozostaje bez znaczenia, bo przecież wydatków weselnych jest cała masa.

Na co zatem zwrócić uwagę, jakie kryteria wyboru przyjąć wybierając fotografa na ślub i wesele?

  1. Po pierwsze trzeba odwiedzić siedzibę fotografa i obejrzeć przykładowe zdjęcia,
  2. Po drugie sprawdzić rekomendacje, opinie i komentarze na temat danej firmy w internecie, a najlepiej, jeżeli to możliwe wśród znajomych
  3. Po trzecie absolutnie nie polegać na ofercie internetowej, oferta na stronie www danej firmy fotograficznej jest ma być przez nas traktowana jedynie jako reklama. Należy wziąć pod uwagę że to co jest w internecie może być mocno podretuszowane, przekoloryzowane. Zdjęcia oraz firmę a nawet fotografa koniecznie trzeba sprawdzić w realu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę szukając fotografa na wesele?

Będąc w atelier czy biurze fotografa można wiele zobaczyć na temat profesjonalizmu prowadzenia działalności. Pierwsze wrażenie nie jest bez znaczenia, również schludność, czystość i mila obsługa, jednakże to co najważniejsze to produkt który chcemy kupić

czyli zdjęcia. Koniecznie trzeba zobaczyć co najmniej kilka  albumów ze zdjęciami par które zdecydowały się na usługi tegoż fotografa przed nami.

Zdjęcia z wesela

Oglądając portfolio fotografa którego bierzemy pod uwagę na zatrudnienie na nasze wesele warto zwrócić uwagę na stroje osób prezentowanych na fotkach. Po strojach można łatwo wywnioskować czy zdjęcia nie są przypadkiem zbyt stare.

Zdjęcia robione w pozach na których widnieją tylko małżonkowie pokazują kunszt fotografa. Miny oraz ich naturalność świadczy o fachowości fotografa. Zdjęcia na których wszyscy zebranie są w rządku i patrzą prosto w obiektyw może zrobić nawet amator, natomiast uchwycić emocje i uczucia wyrażane przez parę małżonków to już zupełnie inna bajka.

Warto również sprawdzić kreatywność fotografa. Jeżeli zdjęcia kilku par będą w tych samych pozach to znaczy że każda następna para młoda będzie fotografowana według tego samego klucza, a każdy szanujący się fotograf wie że nie każda osoba i nie każda para młoda pasuje do każdej pozycji.

Comments are closed.